Sklad v aplikaci iBee je spojen se zbožím a s materiálem. V hlavním menu je položka s ikonou náklaďáku a po jejím rozkliknutí vidíte další 4 položky: Příjemky, Výdejky, Inventura a Spotřeby
Inventura je vlastně náhled na položky skladu s přehlednými informacemi o stavu a cenách skladových zásob. Filtrování v pravém panelu umožňuje filtrovat podle typu zásob – zboží, nebo materiál. Pro plátce DPH lze přepnout zobrazení prodejnách cen bez DPH.
V každém řádku skladu je pak akce (ikona dvou šipek), která odkazuje na skladovou kartu dané položky. Po rozkliknutí uvidíte všechny skladové pohyby položky.
Příjemky zobrazují seznam příjemek na sklad, které si vytváříte sami při příjmu zboží nebo materiálu, také se příjemky dělají automaticky ve chvíli, kdy třeba stornujete prodej zboží, nebo službu, která je přes recepturu navázaná na materiál. V každém řádku jsou akce – náhled na příjemku, která zobrazí detailní seznam položek příjemky. Také je zde možnost mazání příjemky, což se dá použít velmi výjimečně, pokud byla příjemka vložená omylem. V pravém panelu je akce pro vložení nové příjemky (ikona „Plus“).
Formulář pro novou příjemku je rozdělen na záložky (3. záložka „Materiál“ je přítomna pouze máte-li aktivní modul receptury).
První záložka „Parametry“, zde definujete základní parametry příjemky. Můžete zde vybrat druh příjmu na sklad, měnu ve které jsou položky naskladněny, sazba DPH pro plátce DPH a případně vaše poznámka.
Další záložka „Zboží“ pak umožňuje vytvořit seznam naskladněného zboží. Zde je možnost použít čtečku čárových kódů – pokud máte u zboží vloženy EAN kódy. Po načtení kódu čtečkou se automaticky vloží příslušné zboží do seznamu přijímaného zboží v počtu jednoho kusu. Opakované načtení stejného zboží zvyšuje počet kusů. Dále u každého zboží vkládáte jeho nákupní cenu (pro plátce DPH cenu bez DPH, pro neplátce koncovou cenu). Při ručním vkládání zboží vždy tlačítkem „Přidej zboží“ vložíte nový řádek, kde si pak vyberete přijímané zboží (funguje zde fulltextové hledání) a doplníte počet a nákupní cenu. Pokud se rozhodnete nevkládat nákupní cenu, nebudete mít poté přehled o ziscích ze zboží, případně o finančním stavu skladových zásob.
Poslední záložka „Materiál“ pokud používáte receptury, umožňuje naskladnit materiál používaný v recepturách. Zde jsou vkládané informace o naskladňovaných položkách trochu odlišné od zboží.
Přidáním položky tlačítkem „přidej materiál“ se objeví řádek, kde vyberete materiál ze seznamu (funguje zde fulltextové hledání) důležitá informace za názvem materiálu v závorce je měrná jednotka, ve které se materiál vede na skladě a používá v recepturách. K vybranému materiálu doplníte celkové množství jednotek k naskladnění, dále počet jednotek v balení a nakonec nákupní cenu jednoho balení (pro plátce DPH cenu bez DPH, pro neplátce koncovou cenu).
Příklad: Naskladňujete dva šampony po 900 ml a jednotka do receptur a skladu je ml. Vyplníte celkové množství k naskladnění 1800, počet MJ v balení vyplníte 900 a cena za balení cenu za jeden 900ml šampon. Na sklad se pak naskladní 1800 jednotek šamponu v ceně vypočtené za 1 ml.
Uložením (klik na ikonu diskety v pravém panelu) pak celou příjemku do systému.
Je možno naskladňovat zboží i materiál současně na jednu příjemku.
Přehled výdejek je seznamem vyskladnění zboží nebo materiálu převážně vkládáno systémem při prodeji zboží, nebo služeb s navázaným materiálem přes recepturu. V seznamu vidíte datum, množství, skladovou (zprůměrovanou nákupní) cenu zboží, či materiálu, případně odběratele jednalo-li se o prodej s propojením na zákazníka a poznámku. V řádku každé výdejky je ikona pro náhled na výdejku, která zobrazí detailní seznam položek výdejky.
V pravém panelu je akce „Plus“ pro vytvoření nové výdejky a také speciální přepnutí do seznamu položkového výdeje (ikona „čtyři šipky“), kde vidíte kompletní seznam vydaných položek.
Formulář pro novou výdejku je rozdělen na záložky (3. záložka „Materiál“ je přítomna pouze máte-li aktivní modul receptury).
První záložka „Parametry“, zde definujete základní parametry výdejky. Můžete zde vybrat druh výdeje ze skladu, měnu ve které jsou položky naskladněny, sazba DPH pro plátce DPH a případně vaše poznámka.
Další záložka „Zboží“ pak umožňuje vytvořit seznam vyskladněného zboží. Zde je možnost použít čtečku čárových kódů – pokud máte u zboží vloženy EAN kódy. Po načtení kódu čtečkou se automaticky vloží příslušné zboží do seznamu vydávaného zboží v počtu jednoho kusu. Opakované načtení stejného zboží zvyšuje počet kusů. Dále u každého zboží vkládáte jeho výdejní (prodejní) cenu (pro plátce DPH cenu bez DPH, pro neplátce koncovou cenu). Při ručním vkládání zboží vždy tlačítkem „Přidej zboží“ vložíte nový řádek, kde si pak vyberete vydávané zboží (funguje zde fulltextové hledání) a doplníte počet a výdejní cenu. Pokud se rozhodnete nevkládat výdejní cenu, nebudete mít poté přehled o ziscích ze zboží.
Poslední záložka „Materiál“ pokud používáte receptury, umožňuje vyskladnit materiál používaný v recepturách. Například při korekci podle provedené inventury. Zde jsou vkládané informace o vyskladňovaných položkách trochu odlišné od zboží.
Přidáním položky tlačítkem „přidej materiál“ se objeví řádek, kde vyberete materiál ze seznamu (funguje zde fulltextové hledání) důležitá informace za názvem materiálu v závorce je měrná jednotka, ve které se materiál vede na skladě a používá v recepturách. K vybranému materiálu doplníte celkové množství jednotek k naskladnění, dále počet jednotek v balení a nakonec nákupní cenu jednoho balení (pro plátce DPH cenu bez DPH, pro neplátce koncovou cenu).
Příklad: Vyskladňujete dva šampony po 900 ml a jednotka do receptur a skladu je ml. Vyplníte celkové množství k vyskladnění 1800, počet MJ v balení vyplníte 900 a cena za balení cenu za jeden 900ml šampon. Na sklad se pak vyskladní 1800 jednotek šamponu v ceně vypočtené za 1 ml.
Uložením (klik na ikonu diskety v pravém panelu) pak celou příjemku do systému.
Je možno vyskladňovat zboží i materiál současně na jednu výdejku.
je přehledná tabulka zobrazující seznam zboží a materiálu, kde lze pozorovat počty a hodnotu pohybů jednotlivých položek za časový úsek. V pravém panelu lze vložit datum počátku a konce sledovaného období a také vybrat typ zásob, za vás zajímá pohyb zboží, nebo materiálu. Tato tabulka má nejlepší využití při sledování spotřeby materiálu v recepturách pro případnou korekci, nebo jako podklad pro inventuru. V každém řádku je pak ikona odkazující na kartu skladové položky, která detailně rozepisuje každý pohyb položky na skladě.